Fizjoterapia Ortopedyczna Rokietnica

Jeśli odczuwasz bolesne napięcia w ciele i wiążesz to ze swoją pracą, stresem czy aktywnością dnia codziennego – przyjdź do naszego gabinetu osteopatii i fizjoterapii – pomożemy! Nasze centrum medyczne specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej osób dorosłych. Fizjoterapia ortopedyczna to jedna z naszych głównych specjalizacji. Jeśli chcesz szybko dojść do zdrowia po operacji z dziedziny ortopedii, amatorsko uprawiasz sport i uległeś kontuzji – boli Cię, kolano, bark czy stopa – możesz na nas liczyć. Pomożemy również, jeśli dokuczają Ci napięciowe bóle głowy czy bóle kręgosłupa.

Fizjoterapia ortopedyczna Rokietnica

Na czym polega fizjoterapia ortopedyczna?

W procesie leczenia kontuzji, dolegliwości bólowych czy stanach pooperacyjnych, fizjoterapia ortopedyczna jest kluczowym elementem w przywróceniu funkcji ciała. Istotne jest również odzyskanie utraconej sprawności pod wpływem urazu czy operacji. Fizjoterapeuta ortopedyczny łącząc terapię manualną, techniki masażu, masaż tkanek głębokich i trening medyczny umożliwia szybciej wrócić do samodzielności lub wrócić do aktywności fizycznej.

Jeśli interesuje Cię fizjoterapia ortopedyczna w Rokietnicy, Tarnowie Podgórnym i okolicy, sprawdź z jakimi dolegliwościami z zakresu ortopedii pracujemy.

Z czym pracuje fizjoterapeuta ortopedyczny:

 • rehabilitacja stawu biodrowego, np. po endoprotezie
 • rehabilitacja po skręceniu i zwichnięciu stawów
 • fizjoterapia po złamaniu – obojczyka, kręgosłupa
 • rehabilitacja po zerwaniu więzadeł, np. więzadła krzyżowego przedniego (ACL)
 • rehabilitacja po amputacji
 • rehabilitacja po zerwaniu ścięgien, mięśni
 • rehabilitacja stawu kolanowego, barkowego
 • uszkodzenie stożka rotatorów 
 • fizjoterapia przykurczów mięśniowych
 • rehabilitacja bólu stopy, np. przy ostrodze piętowej
 • rehabilitacja kręgosłupa 
 • fizjoterapia bólu głowy, terapia przy migrenach
Rehabilitacja i centrum medyczne - Rokietnica

Fizjoterapia pooperacyjna - dlaczego warto?

Operacja to bardzo silna ingerencja w ciało człowieka. Przecinane są wtedy liczne struktury : mięśnie, powięzi, naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne. Niezwykle ważne jest  wczesne wprowadzenie odpowiednich ćwiczeń, masaż tkanek głębokich czy drenażu limfatycznego, wpłynie to na szybsze gojenie się ran, zmniejszenie stanu zapalnego tkanki, a tym samym zmniejszenie obrzęku

Szybsze wprowadzenie odpowiedniej terapii, pozwoli na zwiększenie zakresów ruchu,a tym samym przyspieszenie powrotu do aktywności fizycznej. Dlatego jeśli jesteś po operacji, zabiegu lub przygotowujesz się do nich, szukasz fizjoterapeuty ortopedycznego to nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.

W naszym centrum fizjoterapii i osteopatii znajdziesz wykwalifikowanych specjalistów. Każdy fizjoterapeuta ortopedyczny w Rokietnicy podchodzi do pacjenta indywidualnie, z empatią i zrozumieniem. Nie działamy na schematach i nie pracujemy na szablonach. Łączymy terapię manualną z ćwiczeniami dzięki czemu nasza terapia jest bardzo efektywna.

terapia manualna w rokietnicy

Formy fizjoterapii ortopedycznej

Podchodzimy indywidualnie do każdego pacjenta. Ważny jest dla nas mechanizm urazu, ale również Twój styl życia, zrozumienie przyczyny dolegliwości. Bazujemy na zasadzie 3 punktów podczas całego procesu terapii: TERAPIA + ĆWICZENIA + EDUKACJA

Terapia

Nasz zespół fizjoterapeutów cały czas zdobywa nowe umiejętności szkoląc się u najlepszych specjalistów Polski i zagranicy. Każdego dnia jesteśmy narażeni na różnego typu przeciążenia. Nie trudno wtedy o kontuzję. Urazy są też nieodłącznym elementem sportu.

Dlatego w naszej ofercie znajdziesz różne formy terapii : terapia manualna, masaż, techniki masażu mięśniowo – powięziowego, w tym masaż tkanek głębokich, drenaż limfatyczny, terapia blizn, techniki osteopatyczne np. osteofascial (osteopatia powięzi). Skuteczny fizjoterapeuta pracuje nawet  z wadami postawy dorosłych, nabytymi w dzieciństwie.

Ćwiczenia

Dopełnieniem terapii jest trening medyczny. Odpowiednio dobrane bezpieczne ćwiczenia są kluczem do wzmocnienia mięśni, osłabionych pod wpływem urazu czy operacji. Zgłaszając się na konsultacje do naszego fizjoterapeuty zawsze otrzymasz pełnowartościową wizytę złożoną z terapii manualnej i ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu. W tym celu w rezerwacji należy wybrać fizjoterapia ortopedyczna.

centrum medyczne w rokietnicy

Edukacja

Kontuzje i urazy często wynikają z przeciążeń, braku ergonomii pracy, braku odpoczynku. Istotne jest dla nas, aby doprowadzając proces rehabilitacji do końca, nasz pacjent nie musiał wracać z powodu dolegliwości związanych z urazem. Dlatego duży nacisk kładziemy na edukację. Podczas wizyt zawsze podpowiemy, jak stworzyć sobie ergonomiczne miejsce pracy, jak trenować, aby zminimalizować ryzyko kontuzji.

Wybierz specjalistę

Zadbaj o swoje zdrowie z doświadczoną kadrą fizjoterapeutów. Zastanawiasz się jak będziesz mógł skorzystać z fizjoterapii ortopedycznej w Rokietnicy, w Tarnowie Podgórnym czy innej bliskiej okolicy? Dotarcie do naszego gabinetu może wymagać zaangażowania innych osób? Zdajemy sobie sprawę, że niektóre zabiegi operacyjne uniemożliwiają swobodne poruszanie się w pierwszych dobach po. Jedną z naszych usług jest możliwość odbycia wizyty z dojazdem do domu pacjenta .Możesz odbyć pełnowartościową fizjoterapię ortopedyczną bez wychodzenia z domu.

Fizjoterapeuta ortopedyczny dojeżdża na terenie całej gminy Rokietnica, Tarnowo Podgórne i innych okolicznych miejscowości. Jeśli chcesz sprawdzić obszar dojazdu, wejdź w zakładkę cennik. Zadzwoń lub napisz do nas pomożemy wybrać Ci odpowiednią usługę. Oferujemy również usługę stacjonarną nasz gabinet osteopatii i fizjoterapii mieści się w Rokietnicy.Na konsultacje możesz umówić się również online. Nowoczesne wnętrza i w pełni wyposażone gabinety, pozwolą Ci szybko wrócić do sprawności.

Centrum rehabilitacji osteofascial

Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Więcej informacji:

Natalia opis

Natalia Żurawska

Fizjoterapia Ortopedyczna, stomatologiczna

My w Social Media: