relaksacja (1)

FIZJOTERAPIA DLA SENIORÓW POZNAŃ-ROKIETNICA

O aktywność fizyczną powinno się dbać  w każdym wieku. Według danych statystycznych codziennego ruchu (w postaci spacerów czy lekkich ćwiczeń) zażywa średnio jedynie ok. 20% osób powyżej 60. roku życia. 

Jakie jeszcze są zalety gimnastyki?

 Gimnastyka dla seniorów w Poznaniu to najlepszy sposób na usprawnienie całego ciała i poprawę samopoczucia. Jakie zalety płyną z uprawiania sportu w wieku dojrzałym? Najważniejsze to:

  • poprawa mobilności i zwiększenie zakresu ruchu,
  • obniżenie poziomu tzw. złego cholesterolu LDL,
  • regulacja poziomu cukru we krwi,
  • zmniejszenie ryzyka pojawienia się otyłości
  • poprawa koncentracji i pamięci
  • regulacja ciśnienia tętniczego krwi.
  • dotlenienie komórek ośrodkowego układu nerwowego, co zmniejsza ryzyko rozwoju demencji,
Jak widać, gimnastyka dla seniorów to szereg korzyści zdrowotnych, a zatem decyzji o jej rozpoczęciu nie warto odkładać na później. To inwestycja w lepsze zdrowie i dłuższe życie. Co ważne, forma ruchu dobierana jest indywidualnie do osoby starszej, w taki sposób, aby mógł on wykonywać takie ćwiczenia, które sprawiają mu najwięcej radości i satysfakcji. Ponadto, intensywność treningów dostosowana jest do kondycji osoby starszej i jej możliwości. Liczne badania naukowe wykazały, że systematyczny wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na nastrój seniora, który chętniej podejmuje się aktywności społecznych i jest mniej narażony na poczucie osamotnienia. Popularnymi zajęciami są np. nording walking, joga oraz tai-chi.
Jeśli chcesz zadbać o dobre samopoczucie swoich rodziców lub dziadków, to zapisz ich na gimnastykę dla seniorów. Organizujemy ją na terenie Poznania, na osiedlu Przyjaźni w formie zajęć indywidualnych oraz grupowych. Pierwsza opcja jest doskonałą propozycją dla osób, które potrzebują spersonalizowanych ćwiczeń. Wówczas aktywność ruchową dopasowujemy do wieku oraz stanu zdrowia uczestnika. W związku z tym jest ona całkowicie bezpieczna nawet dla starszych, schorowanych osób. Treningi odbywają się zawsze pod opieką wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Miejscem spotkań jest profesjonalnie wyposażone Centrum Medyczne Medicada.

Więcej informacji:

My w Social Media: